20.4 | 'איפה את?' הצגה דרמה קומית

“איפה את?” דרמה קומית קצבית על חברות ללא גבולות!

עיריית רחובות והחברה העירונית מזמינות אתכם להצגה ייחודית ומרתקת שמביאה את סיפורן של שלוש נשים שחורות במרחב לבן, נשים חזקות, עצמאיות, מעניינות ומצחיקות ששוברות את כל הסטריאוטיפים האפשריים.

ההצגה תתקיים ביום חמישי, 20.4.23, בשעה 20:00, באולם מופת - רח' לוין אפשטיין 22, בתשלום של 30 ₪ בלבד!

שימו לב, הכרטיסים אזלו 

עיריית רחובות והחברה העירונית, באמצעות מחלקת ההפקות ואומנויות הבמה, בשיתוף עם שאול צגהון, מחזיק תיק השכונות ויזמות חברתית, מזמינים אתכם להצגה ייחודית אמיתית ועוצמתית על שלוש נשים אתיופיות בשנות ה-30 לחייהן, נשים עצמאיות וחזקות שכל אחת בדרכה מנסה לנפץ את תקרת הזכוכית שהעולם מציב בפניה. ההצגה עוסקת בנשים, חברות, אהבה, שנאה וקנאה - ונוגעת בדברים שהכי חשובים לנו עמוק בפנים, בלב. עלות ההצגה 30 ₪ בלבד.

המחזה שאותו כתבה חווה טזזו מספר על ערב אחד אליו מתנקזות שלושים שנה של חברות הדוקה בין סיגל, אסתי ותמר. במפגש לכבוד יום הולדתה של תמר, הן קבעו לחגוג בהופעה של אליל נעוריהן אולם תמר אינה מגיעה. בזמן ההמתנה, שהלחיצה אותן מאוד, מתרחשת העלילה כאשר יחסי החברות המורכבות של סיגל ואסתי מתחדדות, מתערערות ויחסי הכוחות מתהפכים. במחזה הזה יש הכל: צחוק, עצב, קללות, ריקודים, אכזבה ואהבה, קנאה וחברות. 

המחזה מתחיל כסיפור קומי וכייפי של חברות עם הרבה הומור ונגמר בסוף מפתיע שישאיר את הצופה המום וכאוב.

ראש העיר, רחמים מלול: "רחובות, עיר התרבות, ידועה בהיצע העישר שלה לתושבים בכל הקשור לתרבות ואמנות. הפעם מדובר בהצגה מקורית שמחברת נשים עם נושאים חברתיים, בואו ליהנות מהצגה מקורית".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שכונות ויזמות חברתית, שאול צגהון: "אני שמח להזמין את הציבור להצגה "איפה את?" במיוחד לאחר יום האישה - "כי כל יום הוא יום האישה" ואני מוקיר ומעריך מאוד את הנשים, האימהות, הבנות, האחיות שבחיינו. אני שמח שרחובות הופכת להיות מרכז תרבות לצעירים בכלל ולישראלים יוצאי אתיופיה בפרט. ברצוני להודות לראש העיר רחמים מלול, לאייל פרנקל מנכ"ל החברה העירונית ולאילן גרזי מנכ"ל בית העם רחובות - היכל התרבות העירוני על התמיכה והשותפות המלאה!".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התרבות בעירייה, עודד עמרם: "ברחובות יש מגוון עצום של תרבות ופנאי מגוונים. ההצגות הן ראי של חברתנו ובאותו המידה הן גם מלמדות אותנו כיצד לנהוג, פותחות לנו את ערוצי המחשבה. תרשמו ותיהנו בערב עוצמתי ומהנה!".

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אייל פרנקל: "החברה העירונית מביאה לקהל התושבים ברחובות הצגות מגוונות שנוגעות בנושאים מגוונים ומרגשים, חשובים שנוגעים לחיי כולנו. "איפה את?" הינה הצגה ייחודית בנושאים שנוגעים לכל אחד מאיתנו - על אתגרים ועל שבירת תקרת הזכוכית, וכשזה נוגע להעצמת נשים שהינו נושא חשוב. אני מזמין אתכם לבוא ולצפות וליהנות!".

בימאית וכותבת המחזה, חוה טזזו: "כיוצרת אני רוצה לתת במה לנשים כמוני, שנראות כמוני, מדברות וזזות כמוני. אני רוצה לחשוף את המורכבות שאיתה אנחנו מתמודדים: מצד אחד ישראליות ומצד שני אתיופיות צבריות אבל לא לגמרי. להיות אישה שחורה בעולם גברי ולבן זה מאבק בלתי פוסק וכל דמות בהצגה בוחרת להתמודד אחרת עם משבר הזהות וגילוי הגזענות. מזמינה את כולם לבוא לחוויה עמוקה שנוגעת בסופו של דבר למורכבות החיים של כולנו". 

צילום: גנט בלאי