תערוכה "ברחובות העיר קסם מיוחד" | 12-26.3

עיריית רחובות והחברה העירונית מזמינות את תושבי העיר רחובות לתערוכה מיוחדת לרגל יום הולדתה ה-133 של העיר, שיצרו תלמידי אומנות מ-16 בתי ספר יסודיים בעיר, ובה ציורים, פסלים וצילומים העוסקים בנוף האורבאני.

פתיחת התערוכה החגיגית תתקיים ביום ראשון 12.3.23 בשעה 18:30, בבית יד לבנים ברחוב הבנים 10.

מורות לאמנות מבתי ספר יסודיים בעיר חברו לגלריה העירונית לאמנות ברחובות, במטרה ליצור תערוכת תלמידים משותפת. יחד עם הגלריה העירונית לאמנות נרקם קשר מיוחד שהוביל לתהליך יצירתי שנמשך כחצי שנה והיווה את הבסיס לתערוכה.

כיוזמה ראשונה בחרו המורות בשיתוף הגלריה העירונית להציג את רחובותיה של העיר דרך עיני התלמידים בתערוכה משותפת. כל בית ספר בחן את הנושא ״ברחובות העיר קסם מיוחד״ על היבטיו השונים. בהובלת המורה לאמנות ובהתאם לרוח בית הספר, יצרו התלמידים פרשנות אמנותית מחודשת לנושא, במסגרת שיעורי האמנות, במגוון תחומים: ציור, פיסול, צילום ועוד. התערוכה עוסקת בדברים הקבועים כמו בניינים ועצים והדברים החולפים והמשתנים כמו אנשים, בעלי חיים, קולות וצלילים ומכניסה אותם ישירות לתוך חלל הגלריה.

במקביל, בבית התרבות ע"ש סמילנסקי מתקיימת תכנית "רזידנסי" לאמנות ההדפס, בעלת יכולת השפעה על סביבתה ובעלת פוטנציאל רב לצמיחה ושינוי בהקשר חברתי-חינוכי ותרבותי.

התוכנית תומכת באמנים ישראלים ומספקת להם חלל עבודה בבית התרבות, ציוד, חומרים, וליווי מקצועי צמוד של אמנית ומורה לאמנות ההדפס. האמנים הנבחרים יוצרים עבודות חדשות בתחום ההדפס. כל אמן הנבחר לתוכנית מתבקש להציע רעיון לשיתוף קהילתי במהלך התוכנית או בסיומה.

האדריכלית והאמנית נעמה הגלעדי, בחרה לעסוק בשתי האהבות שלה: האדריכלות והאמנות, ודרך אמנות ההדפס חקרה את רחוב יעקב כרחוב הראשון של המושבה רחובות.

הגלעדי חוברה לבית הספר סמילנסקי אשר ממוקם ברחוב יעקב, ובשיתוף פעולה עם מנהלת בית הספר והמורה לאמנות, יצרה יחד עם ילדי שכבת כיתות ד' הדפסים וקולאז'ים של הרחוב על גבי מפות ענקיות בראיה על הרחוב בהיבטי הזמן: בעבר - מתוך תמונות ושיחה עם מבוגרים,  בהווה – איך ומה הם רואים היום ברחוב, ובעתיד - כיצד הם היו רוצים שהרחוב יראה.

בתערוכה משתתפים תלמידים מ-16 בתי ספר יסודיים מהעיר: בגין, בכור לוי, בן גוריון, בן צבי, הרצוג, נבון, ויצמן, סיני, סמילנסקי, רמון, שביט, שפרינצק, שריד, ניצני המדע, תחכמוני ויבניאלי.

התערוכה תוצג בשני מוקדים:

בית התרבות ע"ש סמילנסקי-רח' גולדין 2

ובית יד לבנים-רח' הבנים 10

ביקור בתערוכה בתיאום מראש בטלפון: 08-9453891

נעילת התערוכה: 26.3.23

אוצרת: סלין איזבורניצקי


רחמים מלול, ראש העיר: "רחובות, עיר התרבות גאה להציג תערוכה שיצרו תלמידות ותלמידים ואמנים יחד, לרגל יום ההולדת לעיר. אני מזמין את תושבי העיר לתערוכה הייחודית. אני מברך על החיבור והעשייה של הגלריה העירונית לאומנות לבין בתי הספר".

זוהר בלום, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "בואו ליהנות מהיצירות של תלמידי בתי הספר ברחבי העיר. החיבור הטבעי בין אומנות לחינוך בא לידי ביטוי בדרך יצירתית במיוחד, וחשוב שלחשוף אותו לתושבי העיר".

עודד עמרם, חבר המועצה ומחזיק תיק התרבות: "אני גאה ביוזמה הנפלאה וביצירת תערוכה עירונית ייחודית שמשלבת אמנים וילדי בתי ספר ומאחל לעיר שלנו שתמשיך ליהנות מעשייה תרבותית ענפה".

אייל פרנקל, מנכ"ל החברה העירונית: "התערוכה המיוחדת מציגה לראווה את הקסם הרב שיש ברחובות העיר. אני מברך על החיבור בין ילדי הדור הצעיר לעולם האומנות והתרבות ומזמין את כל תושבי העיר לבוא לחזות בקסם".