מחזמר חנוכה לכל המשפחה | דצמבר 2023

קחו הפוגה והצטרפו אלינו למסע

"הקוסם" - מחזמר חנוכה לכל המשפחה בהפקת כוכבי בימת הנוער רחובות

עיריית רחובות והחברה העירונית יעלו בחנוכה הקרוב את המחזמר "הקוסם" בביצוע חניכי בימת הנוער רחובות על מנת לספק לילדים ולכל המשפחה חוויה הפגתית ותרבותית, שכל כך חשובה בימים קשים אלה.

המחזמר "הקוסם", מאת אורי פסטר וירון כפכפי, יעלה השנה בהפקה מרהיבה של חניכות וחניכי בימת הנוער רחובות עם עשרות משתתפים, בין התאריכים 15-9 בדצמבר 2023, והשנה במחיר סמלי: רק 20 ₪

לרכישת כרטיסים >> לחצו כאן

עיריית רחובות והחברה העירונית מבקשות לספק לילדים ולכל המשפחה חוויה הפגתית, תרבותית ואיכותית בימים קשים אלה, ולכן גם השנה יעלו בחנוכה הקרוב את המחזמר המסורתי של בימת הנוער רחובות, והפעם "הקוסם".

מדובר במחזמר הקלאסי המבוסס על סיפורו של פרנק ל.באום, בעיבודו של אורי פסטר ולחנים של ירון כפכפי. המחזמר מציג בפני הצופים הצעירים את מסעה הקסום של דורותי וכלבה הנאמן טוטו אל ארץ עוץ, בדרכם אל סם הקוסם הגדול בעיר הברקת, פוגשים דורותי וטוטו את איש הקש - דחליל חסר מוח, את איש הפח חסר הלב ואת האריה חסר האומץ שנמלט מהקרקס, שמצטרפים אלינו במסע אל הקוסם בארץ עוץ.

בעזרת קסם התיאטרון, התפאורה המרהיבה, התלבושות מושקעות והמוסיקה המקורית של ירון כפכפי,  ניקח הפוגה ונתנתק קצת מהמציאות הקשה ונצא למסע אל הקוסם בארץ עוץ.

בעוד שהפקות חנוכה רבות בוטלו, עיריית רחובות והחברה העירונית החליטו לקיים את המחזמר השנה כדי להעניק לילדים חוויה הפגתית, תרבותית ואיכותית, במחיר מיוחד ומסובסד בסך 20 ₪ בלבד.
בנוסף, ייערכו הצגות מיחדות ללא עלות עבור ילדי העוטף.
המחזמר יתקיים בהתאם להוראות המיגון של פיקוד העורף.

חניכי בימת הנוער המשיכו כל העת לבצע חזרות מרובות ומאומצות, בהתאם להנחיות פיקוד העורף, על מנת להעביר את קהל הצופים חוויה בימתית ומוזיקלית בלתי נשכחת. מאחורי הקלעים פועל המערך ההפקתי של המחזמר, המורכב גם הוא מחניכים, וכולל איפור, תלבושות, תאורה, ותפאורה - כמו בכל מופע מן השורה הראשונה. 

"הקוסם" - תקציר סיפור המחזמר:
דורותי וטוטו כלבה האהוב נסחפים בעקבות סופת ציקלון לארץ עוץ הרחוקה והקסומה. משאלת ליבה של דורותי היא לחזור הביתה ובעצתה של מכשפה טובה המייעצת לה להיפגש עם הקוסם בארץ עוץ, שיוכל להגשים את משאלתה. בדרכם של דורותי וטורו לקוסם הם פוגשים דמויות חביבות ומרגשות המבקשות להצטרף למסע ולהגשים את משאלות ליבן: איש הקש - דחליל חביב וחסר המוח שכל רצונו הוא לזכות בחכמה, איש הפסח החולם לזכות בלב ואריה שנמלט מן הקרקס שמבקש אומץ כדי לבצע את פעלולי האש כשאר האריות. מסעם רצוף הרפתקאות ומכשולים. המכשפות של ארץ עוץ מנסות למנוע מהחבורה להגיע אל הקוסם בעל הפתרונות בעזרת צבאות העכברים והקופים שבפיקודן.

האם דורותי והחבורה יצליחו להגיע אל הקוסם שיעזור להם לחזור הביתה? או שמא ייכנעו לתחבולות המכשפות וישארו לעד בארץ עוץ? והאם יצליחו להגשים את משאלותיהם?

כל זאת ועוד במחזמר "הקוסם". 

לרכישת כרטיסים >> לחצו כאן

מחזה: אורי פסטר

מוזיקה ותמלילים: ירון כפכפי

בימוי: ז'ק זרביב

ניהול מוזיקלי: מוישל'ה יוסף

כוראוגרפיה: רעות טוויג

עיצוב תפאורה: שחף ביר

עיצוב תלבושות: סבטלנה וישטליוק

איפור ופאות: בר ברק

ניהול הפקה: בת חן קליין

מנהל בימת הנוער: אילן גרזי

אייל פרנקל, מנכ"ל החברה העירונית: "למרות המצב, חניכי בימת הנוער והצוות המקצועי פעלו כל העת על מנת לאפשר לילדי רחובות והסביבה חוויה תרבותית מרגשת גם בחנוכה הזה. החברה העירונית מזמינה אתכם לקחת הפוגה ולהתמלא באנרגיות טובות הנחוצות לכולנו בימים אלה. חג חנוכה הוא חג של אור וניסים ואנו מייחלים לשובם של החטופים והנעדרים ומחזקים את המשפחות".