סדנאות כתיבה

סדנאות פרוזה I נעה ידלין

נעה ידלין היא סופרת ומרצה לכתיבה יוצרת, כלת פרס ספיר לספרות לשנת 2013. ספריה: "שטוקהולם",  "בעלת הבית" (כנרת זמורה-ביתן, 2013), "חיי מדף" (כנרת זמורה-ביתן, 2010) ו"שאלות קשות לאללה – אתם שואלים, אלוהים משיב" (חרגול/עם עובד, 20055). סיפורים פרי עטה התפרסמו בכתבי עת ובאנתולוגיות ואף תורגמו לשפות זרות. מאמר פרי עטה, "הדיקטטורה של הרגש", נכלל בבחינת הבגרות בלשון ובהבעה לשנת תשע"ב. ידלין פרסמה טורים ומאמרים רבים בעיתונות והגישה פינות ברדיו ובטלוויזיה.


כתיבה מתחילים

הכתיבה היא מלאכה בודדה, את זה כנראה דבר לא יוכל לשנות אף פעם: מילה אחר מילה, משפט ועוד אחד, חוצב הכותב בגפו את הסיפור, ואין עין בוחנת שתאמר "רע" או "טוב", מלבד זו שלו, אחוזת החרדה. בסדנה נרים את הראש, לפחות לזמן קצר, מן המקלדת: ביחד נקרא את הטקסטים הנכתבים, נחליף רעיונות ונבחן אותם , נציע נקודות מבט חדשות, נפרק לגורמים ונרכיב מחדש; הכל במטרה להאיר נקודות עיוורון, לפרק מוקשים, להתוודע לכוחותיו של כל כותב וללמוד להתמודד עם החולשות.


בין הנושאים שיילמדו בסדנה: איך הופכים את המשיכה למקלדת, לטקסט בעל ערך ספרותי של ממש,  שילוב  בין תיעוד לדמיון, בין זיכרון לבדיה בחירת נקודת מבט, מה הופך סיפור קטן לדרמה גדולה, איך גומרים סיפור, איך בונים התחלה


 ימי שלישי | 10:00 | אחת לשבועיים


כתיבה מתקדמים

הסדנה נועדה לכותבים המבקשים לעבור לשלב הבא: לא רק כתיבה לשם ההנאה שבדבר, אלא גם לשם האמנות; כתיבה התובעת מבעליה לא רק את זמנם אלא גם את הדיוק, את המיומנות ואת שאר הרוח. בין הנושאים שיילמדו בסדנה: פיתוח רעיון, בניית דרמה, אמנות הדיאלוג, בין אמת לבדיה, בחירת  טקסט מדויק ומקורי ועריכה עצמית.


ימי שני | 20:00 | אחת לשבועיים

למידע נוסף והרשמה, בטלפון: 08-9467998 או בדוא"ל: betmichal.office@gmail.com

למידע נוסף התקשרו: 08-9467998