יום העצמאות שאתם בחרתם!

בהתאם להצבעת התושבים- עיריית רחובות והחברה העירונית יקיימו השנה בערב יום העצמאות, יום שני (13.5) אירועים צנועים ובמות לילדים

במופע המרכזי בפארק המייסדים ישתתפו אמני הילדים האהובים קוקומלון, כוכבי סדרת הטלוויזיה ילדי בית העץ, כוכבי הסדרה "באגיס" וחניכי בימת הנוער בקטעי שירה וריקוד.

בנוסף, באותו הערב בשעה 21:30 יתקיימו בהיכל התרבות מופעי זמר ארץ-ישראלי עם השירים האהובים שהפכו לנכסי צאן ברזל בעיבודים חדשים.

לרכישת כרטיס למופע בהיכל בעלות סמלית בסך 10 ₪ בלבד היכנסו לאתר היכל התרבות » לחצו כאן

בחודש שעבר ראש העיר מתן דיל קרא לתושבות ותושבי העיר להצביע בסקר מיוחד כיצד הם ירצו לחגוג את יום העצמאות השנה בעקבות מלחמת חרבות ברזל. מרבית התושבים -56.8% ביקשו לחגוג באירועים צנועים ובמות לילדים, 34.06% בחרו באפשרות לבטל את כל אירועי יום העצמאות ו-9.14% מהמצביעים ביקשו לקיים את האירועים כבכל שנה.

בהתאם לבקשת התושבים, בערב יום העצמאות יום שני, ה' באייר תשפ"ד, 13.5.24, החל מהשעה 20:00 בערב יתקיימו בפארק המייסדים מופעים מיוחדים המיועדים לילדים. על הבמה בפארק יעלו הדמויות האהובות מסדרת הילדים המצליחה קוקומלון, במופע קסום ומלא הרפתקאות בו הוא וחבורתו יוצאים לטיול בחווה, פוגשים חיות, חברים חדשים וגם את בייבי שארק. המופע מיועד לילדי הגיל הרך ובו יהיו שירים מוכרים שהילדים אוהבים.

בנוסף, יעלו על במת הפארק כוכבי סדרת הטלוויזיה ילדי בית העץ, במופע מוזיקלי המבוסס על שירים המוכרים לילדים מסדרת הטלוויזיה- המופע מתאים לילדים בכל הגילאים.

עוד באותו הערב יתקיים מופע מוסיקלי נוסף של כוכבי סדרת הטלוויזיה האהובה "הבאגיס", הכוללת להקה ובה ארבעה חרקים ששרים, רוקדים ומצחיקים את הילדים וכמובן גם את ההורים. הבאגיס יספרו את הסיפור על חברות מופלאה, שיתוף פעולה ומוסר השכל אחד המתאים לתקופה הנוכחית - ״נחשוב טוב - יהיה טוב". את המופע בפארק תנחה אמנית הילדים רויטל שאשא ובמהלך  הערב יעלו לבמה חניכי בימת הנוער מכל הגילאים, שירקדו וישירו שירי אהבה ותקווה למדינת ישראל.

במקביל להופעות הילדים בפארק, עיריית רחובות והחברה העירונית מזמינות את התושבים הבוגרים למופע זמר מיוחד עם שירי ארץ ישראל הטובה והיפה. המופע יתקיים בבית העם – היכל התרבות העירוני באותו הערב החל מהשעה 21:30 ובו יעלו על הבמה אופירה גלוסקא וגיא שגיא, אם ובנה, שיופיעו לראשונה על במה אחת, בשיריהם של טובי הכותבים הישראלים ובעיבודים יפהפיים, ליווי בפסנתר: שחר בורק. על בימת ההיכל באותו הערב יעלו גם הזמרת דורית ראובני במופע עם מיטב שיריה, הזמר והמלחין חנן יובל במופע מיוחד עם שירים שהלחין לעצמו ולאחרים, שהפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה הישראלית וגם מופע שירה בציבור בהובלת שירה גולן וראובן ארז. המופע בניהולו המוסיקלי של אופיר שמעוני.

לרכישת כרטיסים למופע בעלות סמלית בסך 10 ₪ בלבד היכנסו לאתר היכל התרבות » לחצו כאן

שימו לב, ניתן לרכוש עד 2 כרטיסים במעמד הרכישה ומס' הכרטיסים מוגבל.

מתן דיל, ראש העיר: "התושבים קבעו – אנחנו מבצעים. השנה נחגוג את יום העצמאות במתכונת שונה וצנועה יותר עם מופעים המיועדים לילדים ועם שירי ארץ ישראל הטובה והאהובה. גם בחגיגות יום העצמאות נישא תפילה משותפת לשובם של כל החטופות והחטופים, הצלחתם של חיילי צה"ל ורפואה שלמה לכל הפצועים. אני מחכה לפגוש אתכם בחגיגות עצמן ומבטיח להמשיך לשתף ולהיות קשוב לרצונות והתחושות העולים מהשטח".

שוקי קרומר, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק התרבות ואזרחים ותיקים: "הסקר שערכנו לפני חודש הביע באופן חד משמעי את הרצון של התושבים לחגוג את יום העצמאות אחרת. יחד עם הגורמים המקצועיים בחברה העירונית גיבשנו תכנית שתעניק מענה לילדים וגם למבוגרים. נשמח לראות משפחות, ילדים והורים בחגיגות בפארק ואת התושבים המבוגרים יותר בהיכל התרבות".

אייל פרנקל, מנכ"ל החברה העירונית: "בחצי השנה האחרונה מאז פרצה מלחמת חרבות ברזל החברה העירונית עושה מאמצים רבים כדי להביא אירועי תרבות איכותיים המתאימים לרוח התקופה. גם ביום העצמאות הקרוב אנחנו נשארים קשובים לתושבים ולהלך הרוח הלאומי ונחגוג את יום העצמאות עם אמני הילדים והאהובים ומופע מיוחד למבוגרים".


הסדרי תנועה, חניה ונגישות ברחובות

לצפייה בהסדרי תנועה, חניה ונגישות בפורמט PDF » לחצו כאן

ערב יום העצמאות

ביום שני, ה' באייר תשפ"ד, 13 במאי 2024, החל מהשעה 20:00, יתקיים אירוע ערב יום העצמאות.

האירוע יתקיים ברח' הרצל בקטע שבין רח' עזרא לרח' טלר + רח' לבקוביץ בקטע שבין רח' הרצל לרח' השופטים + רחוב השופטים + מתחם פארק המייסדים.

כניסות ויציאות להולכי רגל יתאפשרו מהרחובות הבאים:
• לבקוביץ – השופטים
• הרצל – טלר
• הרצל – בנימין
• הרצל – שד' רוטרי
• הרצל – עזרא
• הרצל – בתיה מקוב
• הרצל – ברנר
• הרצל – בני משה
• השופטים – פארק המייסדים

על פי הנחיית משטרת ישראל – לא תתאפשר הכנסת כלי נשק ארוך, חפצים מסוכנים, צעצועים מסוכנים מכל סוג שהוא, משקאות חריפים ובקבוקי זכוכית או פחיות. לא תתאפשר כניסת בע"ח למעט חיות שירות לטובת המסתייעים.

חל איסור מוחלט להיכנס לשטח האירוע עם תרסיסים מכול סוג שהוא ו/או למכור תרסיסים מכול סוג שהוא באירוע ומחוץ לאירוע – תבוצע אכיפה משותפת והחרמה בשטח האירוע ומחוצה לו ע"י משטרת ישראל והפיקוח העירוני.

סגירת חניונים ורחובות

החל מתאריך ה-12.5.24, יום ראשון, בשעה 14:00, ועד לתאריך 14.5.24 בשעה 23:00, ייסגרו לחנייה חניון פארק המייסדים וחניון ושביל הגישה ליד מועדון ויצ"ו שבפארק.

בתאריך ה-13.4.24, ערב יום העצמאות, ייסגרו לחניית כלי רכב החניונים הבאים:
• חניוני הכורכר ברחוב השופטים - החל מהשעה 7:00 ועד 24:00 בתום  חגיגות יום העצמאות.

החל מהשעה 16:00 ועד השעה 24:00  ייסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים:
• הרצל מדרום – בין רחוב ארלוזורוב לטלר
• הרצל מצפון – בין רחוב אייזנברג לעזרא
• לבקוביץ
• ביל"ו
• השופטים (למעט לדיירי הרחוב)
• המלכים (למעט לדיירי הרחוב)
• ז'בוטינסקי (למעט לדיירי הרחוב)
• הנביאים (למעט לדיירי הרחוב)
• בתיה מקוב (למעט לדיירי הרחוב)
• לוין אפשטיין בקטע שבין סמילנסקי לטלר (למעט לדיירי הרחוב)

לא תותר נסיעת וחניית כלי רכב בקטעי הרחובות ובחניונים הסגורים לתנועה, כלי רכב חונים יגררו

נגישות לבעלי מוגבלויות

תתאפשר כניסה עם תו נכה דרך שתי חסימות התנועה שברחוב נורדאו / בנימין + נורדאו / עזרא

(הגעה מרחוב מנוחה ונחלה אל הרחובות עזרא ובנימין ומהם אל נורדאו).ניתן להשאיל אזניות לכבדי שמע בעמדת הסאונד בפארק המייסדים/גן המגינים. חניה קרובה למתחמי האירועים (גן המגינים + דרך שד' רוטרי אל רחוב הרצל) תתאפשר בחניוני יד לבנים וברחובות המקיפים את בית יד לבנים.

חניון 1 מערב – חניון הכורכר ברח' השופטים (הצמוד לפארק המייסדים) – כניסה מהרחובות נגבה לרח' המלכים עד השופטים.

חניון 2 מזרח – מערבית ובצמוד לצומת הרחובות אברהם מאפו והבנים – כניסה מרח' אברהם מאפו.

מתנצלים על אי הנוחות הזמנית | המוקד העירוני 106, זמין 24/7 גם בווטסאפ 050-8806106