מסע לילי לאור ירח

'מסע לילי לאור ירח' – בסימן "אסירי ציון"

לחוות את המסע הרגלי של יהודי אתיופיה לארץ ישראל

עיריית רחובות והחברה העירונית מקיימות, זו השנה הרביעית, כחלק מאירועי הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו במסע לארץ ישראל, את "מסע לילי לאור ירח", אשר בו ינסו להמחיש במעט את אווירת המסע של יהודי אתיופיה לארץ ישראל. מסע העלייה הרגלית לארץ ישראל, הוא אחד האירועים המשמעותיים בתולדות שיבת ציון בימינו.

"מסע לילי לאור ירח", בסימן אסירי ציון, יתקיים ב-22.6, בשעה 20:00, בפאתי העיר רחובות. ההשתתפות ללא עלות, אך כרוכה בהרשמה >> להרשמה לחצו כאן

בשנות ה-80, יצאו אלפים מיהודי אתיופיה במסע רגלי מפרך ומסוכן לעבר סודן, חדורי אמונה, במטרה להגיע לירוסלם. בסופו של התהליך המטרה הושגה, אבל צלקות האובדן, הכאב, הפצעים בגוף ובנפש חרוטים עמוק בכל אחד מהצועדים ששרדו את המסע.

עיריית רחובות והחברה העירונית בהובלתו של ח"מ ומחזיק תיק שכונות ויזמות חברתית שאול צגהון וצוות חשיבה, מקיימות זו השנה הרביעית את "מסע לילי לאור ירח", כחלק מאירועי הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו במסע לארץ ישראל. במסע הלילי, שיתקיים בפאתי העיר רחובות, נדמה את המסע הרגלי ונחווה את חוויות המסע יחד עם האנשים שעברו את המסע בצעירותם.

נפגשים ביום רביעי, 22.6, בשעה 20:00, בחניון אתר הפרדסנות. ההשתתפות באירוע ללא עלות, אך כרוכה בהרשמה >> להרשמה לחצו כאן

ראש העיר, רחמים מלול: ״מדובר באירוע ייחודי, בהפקה שמנסה להעביר את התחשוה של המסע המקורי. כל מטרתה היא לאפשר לדור הנוכחי לחוות, ולו במעט, את החווייה שעברו העולים מאתיופיה עבור בדרכם לישראל. כל זאת מתוך תקווה שהמסע הזה יקרב אותם להבין מה עבר על כל אלה שהקריבו הרבה כדי להיות פה היום.״

ח"מ ומחזיק תיק שכונות ויזמות חברתית, שאול צגהון: "אני רוצה להודות על שיתוף הפעולה לעיירית רחובות, לאייל פרנקל מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, שלמה טולדו מנהל מחלקת הפקות ואומנויות הבמה בחברה ולצוות שלו. תודה מיוחדת למתנדבי 'צוות חשיבה' שממשיכים בעשייה חברתית ותרבותית בעיר רחובות. אני נרגש להזמין את הציבור לקחת חלק במסע החווייתי זה"

מנכ"ל החברה העירונית רחובות, אייל פרנקל: "החברה העירונית נרגשת לקחת חלק בהפקת מסע חשוב זה, אשר מנסה לתת למשתתפים לחוש במעט מהחוויה שעברה על העולים ארצה, בעליה רגלית, תוך סיכון חייהם, מסע שלווה גם באובדן גדול וכאב רב, וכל זאת במטרה להגיע לירושלים, מתוך תחושת ציונות ואהבת הארץ. אני מזמין את התושבים להגיע ולהשתתף במסע חשוב זה."