מיינדפולנס בגישת MBSR\MBCT

מנחה: אורי בנימין

רקע:
מודעות קשובה היא סוג של תשומת לב שניתן לפתח על ידי אימון ותרגול. זוהי מודעות לא שיפוטית שמופנית באופן עקבי ולאורך זמן למה שקורה כאן ועכשיו.

אימון של מודעות קשובה דומה למדיטציה ומושפע מסוגים שונים של מדיטציות בודהיסטיות. בעשרים השנים האחרונות עבר אימון זה התאמה לחברה המערבית וזכה לתיקוף מדעי במספר עצום של מחקרים מדעיים. ידוע היום, שפיתוח שיטתי של מודעות קשובה עוזר להפחתה של מתח חרדה תסמינים פסיכוסומטיים, רמת כאב ובמקרים מסוימים אפילו דיכאון. אימון של 45 דקות ביום במשך כ- 8 שבועות מוביל לשיפור בחוסן נפשי וביכולת הכלה של מצבים קשים.

פרוטוקול הפחתת לחצים בעזרת מודעות קשובה MBSR (mindfulness based stress reduction) פותח לראשונה על ידי ג'ון קבט זין כפרוטוקול לטיפול בבעיות כאב כרוני, עבור מטופלים שלא הגיבו לטיפול המקובל. פרוטוקול זה עודכן והתפתח במהלך השנים וכיום הוא מוצע כפרוטוקול לימודי בעל אופי של אימון מוחי- קוגניטיבי להפחתת לחץ ומתח באוכלוסייה כללית. MBCT הינה מודיפיקציה של פרוטוקול זה, "טיפול קוגניטיבי מבוסס מיינדפולנס לחרדה ודיכאון" (mindfulness based cognitive therapy for depression) משמשת כשיטת טיפול מקובלת במסגרת הגל השלישי בטיפול קוגניטיבי והיא הוכחה כיעילה במניעת אפיזודות חוזרות של דיכאון קליני.

מטרות הקורס:
   • ללמוד ולפתח מיומנות מיינדפולנס באמצעות תרגול, זאת בהתאם לפרוטוקול MBSR.
   • רכישת כלים לשילוב מיינדפולנס בחיי היום יום. 

שיטת הלימוד:
הלימוד הינו חוויתי התנסותי. בשיעור נתרגל אפליקציות שונות של מיינדפולנס כגון סריקת גוף, מדיטציות נשימה, הליכה. את הקורס תלווה חוברת תרגילים. נדרש לתרגל כל יום כשעה בבית הקלטות שהלומדים יקבלו.

מבנה הקורס:
הקורס כולל 8 מפגשים, כל מפגש 2.5 שעות.

על המנחה:
אורי בנימין, פסיכותרפיסט, בוגר התכנית פסיכותרפיה גופנית נפשית מבוססת מיינדפולנס, מרכז שילוב ואונ' חיפה. סטודנט לתואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, האוניברסיטה העברית ירושלים. בעל קליניקה פרטית לטיפול בנס ציונה. בוגר תכנית ההכשרה למורי MBSR  של מכון מודע.

תאריך פתיחה: 5.7.21 | ימי ב' | 21:30-19:00 | בבית התרבות ע"ש סמילנסקי | 1200 ₪ (8 מפגשים)

הרשמה למפגש חשיפה 28.6.21 ללא עלות >> לחץ כאן

להרשמה ותשלום לקורס >> לחץ כאן

בית התרבות ע"ש סמילנסקי, רח' גולדין 2, רחובות