ליווי רוחני למלווים ולבני המשפחות

בהנחיית נורית שי, מלווה רוחנית למשפחות המתמודדות עם שכול ואובדן פתאומי ומטפלת אנרגטית. 

כאשר אדם קרוב לנו מתמודד עם מחלה, מחלה קשה, אנחנו סועדים אותו, דואגים לו בכל דרך אפשרית. האם יש מקום גם לצרכים שלנו? האם מישהו יכול להכיל גם את הקשיים שלנו? במפגשים אלו ניתן מקום לכך, מפגשים קבועים עם מלווה רוחנית.  

במפגשים הקבוצתיים יתאפשר וינתן מקום לאדם המטפל, המלווה, בן משפחה או חבר קרוב- להיות הוא עצמו ולהעלות שאלות מהותיות שמעסיקות אותו, הנוגעות בעולמו הרוחני כמו, איך מתמודדים עם סבל, מה תכלית קיומו ואם יש כזו, מה משמעות חייו ומהו המוות.

בתהליך ליווי אדם קרוב המתמודד עם מחלה, רוב תשומת הלב ניתנת לחולה, כפועל יוצא של המחלה, המעגלים סובבים סביבו. האדם המלווה בדרך כלל הוא זה שמחזיק את הבית, ניהול הטיפול ועוד תפקידים נוספים לאור המחלה. 

במפגשים הקבוצתיים, נכיר עוד אנשים המלווים את יקיריהם, נוכל לתת מרחב אחר המענה הרוחני אותו מבקשת נפש האדם בצל המחלה. במהלך המפגשים הקבוצתיים , נלמד כיצד למצוא כל אחד בדרכו את המשאבים הרוחניים שלו ולהתחבר אליהם, כך שאלה יסייעו לו לצמוח מתוך הקשיים הנובעים מהמשבר אותו הוא עובר. הקבוצה משמשת כעוגן ומקום בטוח להפוגה קלה מקושי היום יום בצל המחלה.

נושאים שיידונו במפגשים: סבל, חמלה, אהבה, סליחה, משפחה, חברות, בדידות, זהות אישית, תפילה וברכה אישית, ועוד בהתאם לקצב הקבוצה. נעזר בתרגולי נשימות/מדיטציות ככלי להתבוננות והפגת מתחים.  

יום ה' | 10:30-12:00 | 1204 ₪ | 14 מפגשים

להרשמה ותשלום לחצו על הכפתור הרשמה ותשלום