אירועים לציון יום השואה והגבורה

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה:

רחובות מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה במגוון אירועי זיכרון עירוניים

החברה העירונית רחובות תציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה במספר אירועים עירוניים. הטקס המרכזי יתקיים בבית העם ברחובות ב-11.4 בשעה 20:00, במעמד ראש העיר רחמים מלול והרב שמחה הכהן קוק שליט"א. למחרת, יתקיים טקס נוסף באנדרטת השואה ובבית דרור יוקראו שמות הנספים. שישה ניצולים ידליקו נרות זיכרון לזכר ששת מיליון היהודים שנרצחו. ראש העיר: "רחובות זוכרת את הנספים ולא שוכחת גם את הניצולים החיים בינינו"

העיר רחובות תציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בשורה של אירועים עירוניים ובראשם הטקס המרכזי, שיתקיים במעמד ראש העיר, רחמים מלול, והרב שמחה הכהן קוק שליט"א. הטקס יתקיים ביום רביעי, כ"ו ניסן תשע"ח, 11.4, בשעה 20:00 בבית העם ברחובות – היכל התרבות העירוני. הציבור מוזמן.

טקס הזיכרון לזכר ששת המיליונים שנספו בשואה, יכלול השנה קריאת קטעים מתוך יומנה של אנה פרנק מפי שחקני תיאטרון רחובות וחניכי בימת הנוער רחובות של החברה העירונית. החזן דב סלע יישא את תפילת "אל מלא רחמים" ותישמע קריאת יזכור. 

השנה, בשיתוף עם עמותת עמך התומכת בניצולי שואה ומסייעת להם, ידליקו שישה ניצולים את נרות הזיכרון לזכר הנספים. הניצולים יישבו על הבמה המרכזית, וייקראו להדליק את הנר. בזמן הזה, בן משפחתם יקריא את סיפור חייהם ואת סיפור הגבורה שלהם. 

למחרת, 12.4, יתקיים טקס נוסף בשעה 10:00 בבוקר במעמד ראש העיר מלול. צבי בר אבן ינאם בשם ניצולי השואה, שלמה אינגלמן יאמר קדיש, והחזן ליאור ניצן יישא את תפילת "אל מלא רחמים". תלמידי קרית החינוך למדעים יציגו מסכת. 

בבית דרור – המרכז למורשת השואה, יקריאו את שמות הנספים בין השעות 11:00 עד 14:00. 

ראש העיר, רחמים מלול: "חובתנו לזכור ולהזכיר בכל שנה את אשר קרה לבני עמנו על ידי הנאצים ועוזריהם. העיר רחובות כולה מתייחדת עם זכר הנספים, ולא שוכחת גם את הניצולים החיים בינינו".

לפרטים נוספים > לחץ כאן