צעדת האביב רחובות

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס

צעדת האביב רחובות 2018:

צועדים בסימן 70 לישראל

גם השנה תקיים החברה העירונית רחובות את צעדת האביב והפעם תכניה יהיו בסימן הצדעה ל-70 שנות קיום למדינת ישראל. צעדת האביב רחובות תתקיים ב-4.4 ותשלב את נקודות ההיסטוריה של רחובות יחד עם ההווה והעתיד. בתוכנית: פעילויות לכל המשפחה, מסלולים מותאמים לפי רמת קושי והופעות של בימת הנוער רחובות. ראש העיר רחמים מלול: "השנה הצעדה תהיה חגיגית במיוחד"

צעדת האביב המסורתית של רחובות תהיה השנה עשירה במיוחד. ביום רביעי (4.4), חול המועד פסח, תתקיים צעדת האביב רחובות 2018 בסימן 70 שנה למדינת ישראל. לאורך מסלולי הצעידה השונים, שיותאמו לפי רמת קושי, יופיעו דמויות היסטוריות מהקמת המדינה, ובסיומם, יתקיים הפנינג שבו יופיעו חניכי בימת הנוער רחובות, תוצב תחנת צפרות, תחנות פעילות לכל הגילאים, מופע מוזיקלי בסגנון הביג-בן של הקונסרבטוריון העירוני, מכוניות קרטינג, תחנות למשימות אתגריות ועוד. ההזנקה מאתר הפרדסנות, תתקיים בין השעות, 8:00 – 9:30, וההשתתפות היא ללא עלות.

ראש העיר, רחמים מלול: "אנו שמחים לערוך את צעדת האביב רחובות בסימן 70 שנה למדינה. הצעדה היא אירוע ספורט ופנאי לכל המשפחה, מסלול הצעדה עובר בנקודות ההיסטוריות של העיר רחובות. חגיגות האביב היו נהוגות בעיר עוד מימיה הראשונים, ובשנה זו אני שמח להזמינכם לצעדה חגיגית במיוחד, שתשלב עם חגיגות העצמאות למדינתנו היקרה".

חגיגות האביב בימיה הראשונים של המושבה שילבו ספורט, שירה וריקודים. עיריית רחובות, באמצעות החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, ממשיכה את מסורת החגיגות ותשלב בין התחומים השונים בצעדה מרהיבה שתוקדש ליום הולדת 70 לישראל.

הצעדה תחל באתר הפרדסנות בעיר ע"ש מינקוב, תעבור בין אתרים היסטוריים ובמסגרתה ייהנו המשפחות הצועדות מתחנות הפעלה לאורך מסלול חווייתי באורך של שישה קילומטרים ברמת קושי בינונית – קלה שתאפשר לבני כל הגילאים לקחת בה חלק. יש לציין כי המסלול אינו מתאים לעגלות תינוקות.

את מסלול הצעידה יעטרו תחנות צל וריענון וממגוון פעילויות שילוו אותם במשך הדרך: הדרכות, הסברים, הופעות של חניכי בימת הנוער רחובות, הופעות של חניכי הקונסרבטוריון העירוני, מתחמי פעילות ומנוחה ועוד. לנוחיות המשתתפים יוצעו תחנות צל וריענון לאורך מסלול הצעדה, שתעבור בין אתרים היסטוריים ברחובות. במהלך הצעדה יפגשו הצועדים דמויות רחובותיות מיתולוגיות מתולדות המדינה והעיר רחובות. סיום הצעדה ילווה בפעילויות ומופעים באתר הפרדסנות.

בנקודת הזינוק תהיה חנייה מסודרת. המסלול המעגלי יעבור באתר הפרדסנות, מכון ויצמן למדע, כיכר הניצחון ואחוזת הנשיא ויצמן. הצועדים ישמעו הסבר על ידי מדריכים ממרכז המבקרים של מכון ויצמן, ולאחריו יצאו המשתתפים דרך שער האחוזה לרחוב הנשיא הראשון

ומשם ימשיכו לשטחים הירוקים של העיר רחובות. בדרך הם ייהנו מהופעה חיה של ילדי בימת הנוער.

עם חציית דרך בגין (הכביש העוקף המזרחי) יכנסו הצועדים לשטח הירוק בצד המזרחי של רחובות, יגיעו לפרדסים, לגבעת הזיתים ויכירו את בעלי החיים והצמחים. בסיום יגיעו הצועדים לחורשת הצופים להפנינג סיום חגיגי במתחם אתגרי הכולל תחנות פעילות חווייתיות לכל המשפחה.

מפת הצעדה- 
_________________.png

פרטים נוספים – באגף הספורט בטלפון 08-6683884